Články keyboard_arrow_right Obecné tipy pro Tuning vozidla

Obrázek příspěvku: Obecné tipy pro Tuning vozidla

Obecné tipy pro Tuning vozidla

personaccess_time27. říjen 2018chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye666 shlédnutí

Auto je pro některé lidi jen nástroj pro přemístění se z bodu A do bodu B, pro druhé je to však víc, tito lidé se o své vozy starají a do svých vozů investují mnohdy nemalé částky, někteří své vozy "Tuní", což je vlastně zlepšení původní tovární verze a to jak výkonem tak vzhledem.

Jaký spojler?

Spoiler je jednou ze základních součástí, které má každé vytuněné vozidlo. Mnoho lidí, kteří si spojler do svého auta pořídí, přikládá větší pozornost tomu, že auto vypadá dobře, než nějaké konkrétní funkci (například zlepšení aerodynamických vlastností). V závodních automobilech je spojler instalován proto, aby tlačit auto na silnici, zejména v ostrých zatáčkách. 

Zjednodušeně lze předpokládat, že se jedná o obrácené křídlo letadla, které vytváří přítlak a tak vozidlo přitláčí na silnici.

Okenní fólie

Okenní fólie stejně, jako spoilery, jsou klasiky optického ladění. Pokud uvažujete o lepení samolepicí fólie na okna je třeba mít na paměti, aby splňovaly požadavky na přenos světla. Fóĺie nemůže být příliš tmavá, protože zejména ve tmě omezuje viditelnost. Pokud vás policie zastaví a auto zkontroluje a zjistí, že okna jsou příliš tmavá, hrozí vám pokuta za nedodržení zákonem stanovených limitů až do výše 5.000 Kč. V některých případech může být vozidlo vyhodnoceno jako nezpůsobilé k provozu na komunikaci a další jízda zakázána.

Jaké jsou teda limity pro fólie podle současných zákonů?

 • propustnost předních bočních skel (výhled řidiče) – min. 70 %,
 • propustnost čelního skla – min. 75 %,
 • u zadního skla nesmí folie zakrývat třetí brzdovou svítilnu,
 • ostatní skla nejsou limitována.

 

ALU kola

Nákup hliníkových ráfků je také způsob, jak zvýšit atraktivitu vašeho vozu. Kola z lehké slitiny vypadají nejen dobře, ale také zlepšují dynamiku jízdy a snižují spotřebu paliva. Jsou mnohem lehčí než ráfky vyrobené z oceli. Při rozhodování o změně ocelových kol na hliníková kola by jste měly vybírat pouze ráfky ze spolehlivého zdroje. Jedná se o část vozidla, která významně ovlivňuje jeho bezpečnost. Nejlepším řešením je koupit nové ráfky u některého specializovaného prodejce.

Dodatečné osvětlení

Světelné efekty při řízení jsou skvělým způsobem, jak přitáhnout pozornost. Osvětlené prahy dveří, LED kabely LED a žhnoucí ráfky zvyšují viditelnost vozidla na silnici. Při zdobení auta tímto způsobem to prosím nepřehánějte, jinak bude vaše vozidlo vypadat jako vánoční stromeček. 

Prahy a nízký nárazník

Pokud si na vozidlo pořídíte nižší prahy, bude vaše vozidlo ihned vypadat sportovněji. Při provádění těchto tuningových úprav nezapomeňte, že prahy a nárazník nesmí být až moc nízko, silnice v ČR nepatří mezi nejrovnější a proto by se mohlo stát, že se zkrátka někam vůbec nedostanete a neustále vám hrozí nebezpečí, že prahy a nebo spojler při jízdě poškodíte a nebo ztratíte, to ani nemluvíme o všude přítomných retardérech, kterým se zkrátka budete muset vyhýbat jako čert kříži. Malé snížení prahů neuškodí a dodá sportovní vzhled, nadměrné snížení vám však zcela určitě bude komplikovat život.

folder_openPřiřazené štítky

0 komentáře

  Vložit komentář

  info_outline

  Nepublikujte SPAM!

  Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.